Demakijaż naturalnymi olejami

0

oleje do oczyszczania twarzy

 

Metoda demakijażu naturalnym olejem

Półki w drogeriach uginają się od nadmiaru produktów. Możemy tam znaleźć kremy, mleczka, wody, oraz różnego rodzaju płyny do demakijażu. Każde opakowanie zawiera bogaty skład i najlepiej dobrane składniki aktywne. Warto się zastanowić czy faktycznie tylko dobrze skomponowane kosmetyki potrafią zaspokoić potrzeby naszej skóry. A co się dzieje w sytuacji, kiedy w produkcie znajdują się substancje, które źle wpływają na nasz naskórek? Z pomocą przychodzi natura.

 

Demakijaż olejem zamiast mleczkiem

Płyny do demakijażu w swoim składzie zawierają detergenty, które umożliwiają dokładnie zmycie makijażu i oczyszczenie twarzy. Jeśli są to silne związki, oprócz naszego make-upu możemy zmyć naturalną warstwę ochronną twarzy. Na naszej skórze znajduje się warstwa hydrolipidowa. Jest ona wytwarzana przez gruczoły łojowe i potowe. Jej zadaniem jest ochrona naskórka przed zanieczyszczeniami ze środowiska oraz zapobieganie nadmiernej utracie wody przez skórę. Detergenty mogą zakłócić pracę tych gruczołów, przez co możemy mieć uczucie ściągnięcia przy cerze suchej lub nadmierną produkcję sebum przy cerze tłustej objawiające się „świeceniem” twarzy. Zamiast drogeryjnego produktu możemy użyć oleju.

Oczyszczając skórę olejem  możemy zapewnić sobie równowagę i unormować pracę gruczołów. Zmywanie makijażu oraz mycie twarzy olejem jest nazywane metodą OCM (Oil Cleansing Method).

 

Jaki olej wybrać?

Najlepiej użyć oleju nierafinowanego, ponieważ posiada wszelkie cenne składniki. Można skomponować własną mieszankę. Stosuje się wtedy olej bazowy oraz dodatek oleju rycynowego. Zaliczamy go do tzw. „czyszczących” olei i jest często wykorzystywany podczas mycia. Przykładowe proporcje:

 

dla cery tłustej: 30% oleju rycynowego + 70% oleju bazowego,

dla cery normalnej: 20% oleju rycynowego + 80% oleju bazowego,

dla cery suchej: 10% oleju rycynowego + 90% oleju bazowego.

Nie należy stosować samego oleju rycynowego, gdyż ma właściwości mocno wysuszające.

Podobne właściwości do oleju rycynowego ma olej jojoba. Dobrze i skutecznie oczyści skórę.

Warto pamiętać, że nie musimy tworzyć mieszanek. Możemy zastosować tylko jeden olej. Wystarczy dobrać odpowiedni dla swojej cery. W naszej ofercie znajdziecie takie oleje jak:

Oleje są bardzo łatwe w aplikacji. Są płynne i umieszczone w szklanej butelce z pompką. Można zastosować podczas oczyszczania stałe masła jak np.: masło kokosowe czy masło shea. Wystarczy rozpuścić je w dłoni lub umieścić na spodeczku i rozgrzać nad kubkiem gorącej herbaty, a następnie nakłądać na twarz. ;-)

 

Jak stosować OCM w praktyce?

Należy przygotować bawełnianą ściereczkę oraz olej lub mieszankę. Jeśli stworzysz swoją kompozycję, pamiętaj aby przelać ją do buteleczki lub słoiczka z ciemnego szkła i trzymać z dala od promieni słonecznych. Najlepiej butelkę trzymać w szafce lub komodzie. Następnie trzymaj się kolejnych kroków:

  1. Nałóż olej na dłoń i wmasuj dokładnie w skórę przez ok. 1-3 minuty.

Masaż poprawi ukrwienie i  uelastyczni skórę.

  1. Zwilż ściereczkę w ciepłej wodzie. Przyłóż do twarzy i delikatnie wytrzyj twarz.
  2. Ściereczkę dokładnie wypłucz.

Powtórz wszystkie kroki 2 lub 3 razy. Na koniec twarz przecieramy dokładnie kilka razy ściereczką tak, aby nie został na niej olej.

Metoda OCM oczyszczania twarzy ma wiele plusów. Taką pielęgnację możemy wykonywać rano i wieczorem. Jest łagodna dla naszej skóry. Olej delikatnie myje i odżywia skórę. Nie ma uczucia ściągnięcia oni naprężenia. Jeśli znajdziemy odpowiedni dla swojej cery surowiec, możemy znacznie poprawić stan swojej buzi. ;-) Dodatkowo, wykonywany podczas metody OCM masaż twarzy, poprawia krążenie skórne, zmniejsza opuchliznę przez lepszy przepływ limfy oraz wygładza niewielkie zmarszczki mimiczne.   

Minusem tej metody jest czas jej wykonania. Masaż należy wykonać dokładnie i powtórzyć kilkakrotnie. Dla zabieganych może to być nie lada wyczyn. Warto jednak spróbować tej metody. W naszym asortymencie znajdują się oleje, które można śmiało wykorzystać do wykonania swoich mieszanek lub wykorzystać „czyste” oleje do twarzy.

 

Naturalne oleje

 

Stosujecie metodę OCM w swojej pielęgnacji? Czym wykonujecie demakijaż twarzy? Podzielcie się

w komentarzach.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl