Pielęgnacja cery zimą

2

Zimowa grafika

Pielęgnacja cery zimą

Zima to sezon, który zarówno dla naszego zdrowia jak i dla wyglądu skóry jest wyzwaniem. Zimno, suche powietrze, mroźny wiatr, różnica temperatur między wnętrzem a zewnętrzem. Dodatkowo zdecydowanie mniej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Nie zrozumcie nas źle- uwielbiamy tę porę roku! Piękny, biały krajobraz, świąteczny klimat, ciepłe swetry i rozgrzewające napoje ♥. Jednak w tym czasie trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, jak postępujemy z naszą skórą, żeby zachowała dobrą kondycję pomimo niekorzystnych warunków!

Dlatego stworzyliśmy mały poradnik, jak zmodyfikować swoją typową pielęgnację w oparciu o naturalne, ekologiczne produkty.

Zimowe ozdoby

Mycie twarzy

Mycie twarzy to podstawowy i niezbędny element wieczornej pielęgnacji. Nasz rytuał warto zacząć od wstępnego oczyszczenia twarzy (z makijażu, kurzu i innych zanieczyszczeń). I tutaj polecamy dwie metody- olejowa i wodna. Do olejowego zmywania potrzebujemy oleju, masła bądź mieszanki obu. Wystarczy nabrać odpowiednią ilość i wmasować w twarz, wykonując okrężne ruchy- najpierw w jedną później w drugą stronę. W przypadku wodnego oczyszczania będziemy potrzebować wacika (polecamy te wielorazowe) i kosmetyku do demakijażu- np. hydrolatu do demakijażu. Wacikiem nasączonym w produkcie delikatnie przecieramy twarz, ze szczególną ostrożnością okolice oczu. 

Samo zmycie makijażu nie jest wystarczające w naszej pielęgnacji, dlatego kolejnym etapem jest dokładne oczyszczenie. Pamiętając o tym, że nasza skóra zimą jest dodatkowo wysuszona od temperatury i suchego powietrza, wybierajmy delikatne produkty myjące. Nasze propozycje to puder wielofunkcyjny lub glinka biała. Nie zawierają w sobie żadnych sztucznych detergentów, nie pozbywają więc skóry jej naturalnej lipidowej bariery ochronnej. Wystarczy około łyżeczkę produktu wymieszać z wodą (np. w zgięciu dłoni- dla zaoszczędzenia czasu) i masować kolistymi ruchami twarz. Po takim delikatnym peelingu skóra będzie oczyszczona, miękka ale wciąż nawilżona. 

W przypadku porannej pielęgnacji zalecamy pominąć któryś z dwóch kroków, żeby zbytnio nie podrażniać skóry twarzy. Skóra po przebudzeniu nie jest zanieczyszczona, więc nie wymaga silnego oczyszczania, wystarczy delikatne mycie glinką lub nawet przemycie wacikiem nasączonym hydrolatem.

Tonizowanie

Kolejnym ważnym punktem wieczornego rytuału jest tonizowanie skóry. Niestety bardzo często pomijane i bagatelizowane- dlatego pozwolimy sobie na parę słów wyjaśnienia dlaczego jest ono takie istotne! Po umyciu twarzy i spłukaniu jej bieżącą wodą skóra nabiera zasadowego pH  (jej naturalne pH jest kwasowe). Jest to nienaturalny stan dla skóry, która w reakcji obronnej zacznie gwałtownie produkować sebum. W przypadku cery tłustej bądź mieszanej wiąże się to z nadmiernym przetłuszczaniem i zapychaniem się gruczołów łojowych. W przypadku cery suchej, która tego sebum produkuje zbyt mało, takie naruszenie równowagi kwasowej wiąże się z nadmiernym wysuszeniem i ściągnięciem skóry.

Aby zapobiec zachwianiu równowagi kwasowej skóry, po umyciu i dokładnym osuszeniu buzi, należy użyć odpowiedniego produktu. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku niezawodne hydrolaty- w 100% naturalne wody kwiatowe lub ziołowe, które poza wyrównaniem pH niosą ze sobą wiele cennych właściwości. Hydrolat warto dobrać pod kątem typu cery. Te w naszej ofercie zamknięte są w szklanej buteleczce zakręconej atomizerem- co ułatwia i przyspiesza aplikację produktu. Jeżeli chcecie spróbować stworzyć coś swojego- do tonizowania skóry polecamy również wodę pietruszkową lub tonik octowy

Nawilżanie

O nawilżaniu skóry chyba wszyscy dobrze wiemy i pamiętamy ;). Nieważne czy jesteśmy posiadaczami cery suchej, trądzikowej, czy tłustej- jest to niezbędny krok aby utrzymać skórę w nienagannej kondycji. Produkt nawilżający nakładamy na twarz po całkowitym wchłonięciu naszego tonera (hydrolatu, toniku itp.). A jeżeli dysponujemy chwilą- jest to dobry moment na wykonanie masażu ujędrniającego. Produkty z naszej oferty, które polecamy wykorzystać w tym kroku to krem ze śluzem ślimaka oraz zestaw kwas hialuronowy z olejem jojoba.

Zabezpieczenie skóry

Teraz pewnie wiele z Was się zastanawia- czy naprawdę trzeba nakładać coś na skórę po użyciu kremu? Odpowiadamy- nie, nie jest to konieczność ;). Jednak jeśli Wasza skóra jest podatna na zimowe temperatury i jej nawilżenie oraz elastyczność znacznie spada podczas tego sezonu- czytajcie dalej! W tym kroku bazujemy na produktach olejowych. Nie bójcie się olejów, odpowiednio stosowane działają cuda ♥. Dlaczego oleje? Otóż tworzą one na skórze tzw. warstwę okluzyjną. Ma ona działanie zabezpieczające, tzn. zapobiega odparowywaniu wody z naskórka oraz przedłuża działanie produktu nawilżającego utrzymując go dłużej na skórze. Nie przejmujcie się, skóra dalej oddycha, a odpowiednio dobrany olej nie zapcha porów. Dodatkowe korzyści z olejowania naszej buzi to zwiększona elastyczność, poprawienie kolorytu, wygładzenie oraz odżywienie. Poza czystymi olejami, które znajdziecie w naszym sklepie, polecamy przede wszystkim masło do twarzy i ciała, które idealnie sprawdzi się na tym etapie pielęgnacji.

 

Stosujecie powyższe metody pielęgnacji? A może macie inne ciekawe pomysły, jak zadbać o skórę zimą?

Zimowe ozdoby

 

Komentarze do wpisu (2)

14 grudnia 2021

Super wpis :)

16 grudnia 2021

Bardzo ciekawy wpis. Nigdy nie zabezpieczałam skóry olejem po użyciu kremu, ale z tego co przeczytałam warto spróbować. ;-)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl