Zwroty i reklamacje

ZWROTY TOWARÓW

Jeśli otrzymany produkt nie spełnił Twoich oczekiwań, możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od dnia otrzymania towaru.

 • Do przesyłki załączyliśmy formularz zwrotów towarów - wypełnij go i dołącz do odsyłanego towaru.  Możesz też pobrać dokument tutaj
 • Możesz też przesłać wypełniony formularz odstąpienia od umowy lub jakiekolwiek oświadczenie drogą elektroniczną na adres kontakt@mirakosmetyki.pl
 • Odsyłany towar bezpiecznie zapakuj, dołącz formularz odstąpienia od umowy oraz oryginalny paragon/fakturę.   
 • Paczkę prześlij na własny koszt na adres:
           Prosper sp. z o.o.
           ul. Piekoszowska 32B, 25-602 Kielce
           z dopiskiem "Zwrot towaru - Mira Kosmetyki"

 

W przypadku odstąpienia od umowy Sklep zwraca wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sklep), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia otrzymania przez Sklep oświadczenia odstąpienia od umowy.

 

Paczki przesłane do nas "za pobraniem" nie będą przyjmowane.

 

REKLAMACJE

W przypadku, gdy zakupiony u nas towar okaże się niezgodny z umową, na podstawie art. 556 i nast. Kodeksu cywilnego masz prawo reklamować go w ciągu 2 lat od daty zakupu.

 • Reklamowany towar spakuj i odeślij wraz z wypełnionym formularzem reklamacyjnym. Dokument możesz pobrać tutaj
 • Jeśli nie masz możliwości wydrukowania dokumentu, możesz własnoręcznie sporządzić opis reklamacji.
 • Paczkę prześlij na własny koszt na adres:
        Prosper sp. z o.o.
        ul. Piekoszowska 32B, 25-602 Kielce
        z dopiskiem "Reklamacja - Mira Kosmetyki"

 

Reklamacje rozpatrywane są niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamowanego produktu.

Wszystkie reklamacje rozpatrujemy zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa odnośnie rękojmi.

 

ODSTĄPIENIE OD UMOWY

POUCZENIE O PRAWIE ODSTĄPIENIA OD UMOWY

dotyczy Konsumenta

Mają Państwo prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować Sprzedawcę o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną). Poniżej podajemy dane kontaktowe:

PROSPER SP. Z O.O.

25-602 Kielce

Piekoszowska 32B

kontakt@mirakosmetyki.pl

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy: w przypadku odstąpienia od umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. W przypadku wystąpienia konieczności zwrotu środków za transakcję dokonaną przez klienta kartą płatniczą sprzedający dokonana zwrotu na rachunek bankowy przypisany do karty płatniczej Zamawiającego. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Proszę odesłać lub przekazać nam towar niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo towar przed upływem terminu 14 dni.

Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu towarów. Wysokość tych kosztów szacowana jest maksymalnie na kwotę około 15,00 PLN.

Wskazujemy, że odpowiadają Państwo za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Sprzedawcę w celach związanych z wykonaniem Państwa odstąpienia od umowy oraz spełnieniem związanych z nim żądań i to na zasadach określonych w odpowiednich przepisach prawa. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji zostało zawartych w dokumencie „Informacje od administratora danych osobowych”.

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

 

Wzory formularzy do pobrania:do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl